delkhoon.ir دلخون،دلتنگ،دلخسته -وبلاگ شخصی مدیر سایت بچه شیعه
شهید نشوی،میمیری! پس به هر دری بزن که شهادت رو بگیری
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


(یا رب الحسین،به حق الحسین،اشف صدر الزینب،به ظهور الحجت)
یک دعا می کنم همگی بگید آمین انشالله اون زمانی که صاحبمون و آقامون تشریف می آورند و این نانجیب های سگ وهابی رو از قبر بیرون می کشند که انتقام پهلوی شکسته ی مادرشون و گلوی خشک بریده جدشون و عموشون عباس(ع) رو بگیرند اون لحظه همگی ما اون جا باشیم و این صحنه رو ببینم و تکبیر بگیم تا این دلمون خنک بشه
این وبلاگ رو برای نگاشتن دلنوشته هایی که دلخون و دلتنگم کرده در غروب دلتنگ جمعه 4/9/1390شمسی و 28ذیحجه1432 قمری و 26/11/2011 میلادی به آدرس
www.delkhoon.ir ایجاد کردم و امیدوارم که دلتنگی هایم موجب رنجش و آزردن خاطر عزیزی نشود و سعی دارم دورن این صفحه اختصاصی از هر آنچه که موجب دلخونی و دلتنگیم می شود بنویسم و منعکس کنم حتی اگر هم خودم را مورد هدف نوشته هایم قرار دهم و به قولی خود و عوامل مجموعه فرهنگی مذهبی بچه شیعه را مورد نقد و انتقاد قرار دهم.

مدیر وبلاگ : امیرحسام دلخون
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب و قالب و بخش های این وب چیست؟؟؟

برچسبها

چرا حجاب كم رنگتر می شود؟


بازیگران بد حجاب

در حال حاضر شاید اولین معضل اجتماعی  که به ذهن هر کسی خطور می کند معضل بدحجابی است.

حجاب، یکی از موضوعات همیشه داغ و پر بحث بوده و هست، که معمولا  شاهد تبلیغات زیادی در رسانه ها و یا روزنامه ها بر سر این موضوع بوده ایم.

برخی هم دانسته یا ندانسته بر خلاف این جریان، تبلیغ بدحجابی را کرده که البته بعد از گذشت بیش از سی سال از انقلاب و درک اهمیت این موضوع برای همه، جایی برای غفلت برای برخی از ارگان ها و رسانه ها نمی باشد.

اما  سوالی که  در اینجا مطرح است، و آن اینکه چرا با توجه به این همه تبلیغ برای این مساله، هنوز ما در جامعه ی خود شاهد افزایش بدحجابی در بین جوانان هستیم؟

برای پاسخ به این سوال می توان دلائل زیر را در رشد این مقوله موثر دانست:

1 : تبلیغاتی که معمولا  برای حجاب می شود، یک سری تبلیغات کلیشه ایی و تکراری است و متناسب با نیاز مخاطب بسط و توسعه داده نشده و همچنین پاسخ گوی سوالات مخاطب در این زمینه نمی باشد.

 2 : همانطور که همه ی ما می دانیم رسانه نقش مهمی در هدایت  و گمراهی افراد یک جامعه دارد. تا آنجا که حضرت امام رحمه الله در این زمینه، رسانه را به عنوان یک دانشگاه عظیم برای جامعه معرفی کرده اند.[1]

هر چند گام هایی برای ترویج حجاب در رسانه برداشته شده ولی در مقابل آن نیز شاهد برنامه هایی بسیاری هستیم که بطور مستقیم و غیر مستقیم بدحجابی را ترویج می کنند.

از طرفی هم بازیگران و هنر پیشگان ما این نکته را فراموش کرده اند که آن ها علاوه بر اینکه اوقات فراغت افراد جامعه را با هنر مندی خود پر می کنند؛ نقش الگو دهی  نیز برای افراد جامعه را دارند؛ و ما متاسفانه شاهد غفلت برخی از این عزیزان در این امر هستیم؛ و می بینیم که مثلا در فلان سریال خانم ایکس، محجبه ظاهر می شود ولی در فضای مجازی شاهد انتشار عکس های بدون حجاب  او هستیم که البته خود رسانه ی ملی نیز در این مساله مقصر است که برای بازیگران خود چارچوبی را تنظیم نکرده و با وجود مشاهده ی این نوع تصاویر مخالفتی نمی کند.

3 : ورود مدهای غربی جذاب و متنوع

یکی از حربه های دشمن در سال های اخیر برای برداشتن حجاب از سر بانوان مسلمان، طراحی البسه ی متنوع و جذاب  است که گاه از حیث قیمت نیز نسبت به اجناس داخلی  خیلی ارزان تر بوده. که این امر می طلبد که اولا مسئولین مانع از ورود چنین کالاهایی شوند و همچنین خود دست به تولید پوشش های جذاب و متنوع اسلامی بزنند به گونه ایی که حس تنوع طلبی جوانان را نیز اقناع کند.

4 : فراموش کردن هویت و اساس خود

هر ملتی را که در نظر بیاوریم برای خود یک نوع پوشش خاص دارد؛ که آن پوشش بیان کننده ی فرهنگ و اداب ان قوم می باشد. که در کشور خودمان نیز شاهد برخی از این نوع پوشش های جذاب از اقوام لر و کرد و ترک و قشقایی و ... هستیم.

و صد البته این مساله در کشور ما هنوز فرهنگ سازی نشده که پوشش یک ایرانی مسلمان باید متفاوت با پوشش یک اجنبی کافر باشد و باید به نوع لباس خود افتخار کند نه به پوشیدن یک لباس شخص غربی.

که فرهنگ سازی این بخش نیز بیشتر جزء یکی از وظایف رسانه ی ملی است.

4 : کم رنگ تر شدن مقوله ی امر به معروف و نهی از منکر

با وجود اهمیت فراوان این مساله  در قرآن کریم و روایات- تا آنجا که آن را در مقابل سایر عبادات و واجبات الهی همچون دریایی در مقابل قطره ذکر کرده اند [2]و یا همچنین دستور مستقیم قرآن کریم بر لزوم وجود گروهی جداگانه برای انجام این واجب الهی [3]- و همچنین نقش موثر آن در ایجاد محیطی سالم در جامعه، متاسفانه شاهد کم رنگ تر شدن  این واجب الهی ، مخصوصا در دهه های اخیر هستیم.

در چند دولت اخیر ما نهادی فعال به نام منکرات در کشور داشتیم که یکی از سران به بهانه ی آزادی این نهاد را به طور منفعل درآورد، هر چند ما منکر برخی از رفتارهای اشتباه برخی از عزیزان در این نهاد نبودیم ولی راهکاراش هم این نبود که بخواهد به کل این واجب دینی برداشته شود.

از سوی دیگر علاوه بر نقش مسئولین و رسانه ی ملی، این وظیفه ی مهم بر تک تک افرادنیز وجود دارد کهف لازم است هر یک از ما نیز در این مسیر فعالانه برخورد کنیم.

5 : عدم معرفی جدی حجاب و بیان فوائد آن

همانطور که برای همه ما مشخص است حجاب امری نیک و پسندیده است و حتی کسانی را که آن را رعایت هم نمی کنند تا حدودی از خوبی آن مطلع اند اما اینکه به آن اهمیت نمی دهند به دلیل عدم شناخت فلسفه ی حجاب و عدم اطلاع از اثرات و فوائد آن در زندگی شخصی و اجتماعی است.

 6 : وجود برخی عوامل بازدارنده شخصی و اجتماعی

- ترس از تمسخر دیگران
- چشم و هم چشمی
- مقبولیت و وجود برخی از الگوهای اشتباه و غلط
- و ...

پی نوشت :

[1]. «آن قدری كه رادیو و تلویزیون می تواند به مردم خدمت كند، روزنامه ها و دستگاه های دیگر نمی توانند خدمت كنند» [صحیفه امام ج17 ص243]

این دستگاه ها (رادیو و تلویزیون) دستگاه های تربیتی است. باید تمام اقشار ملت با این دستگاه ها تربیت بشوند. یك دانشگاه عمومی است. [صحیفه امام ج6 ص399]

 [2]. «مَا أَعْمَالُ الْبِرِّ کُلُّهَا وَ الْجِهَادُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ عِنْدَ الْأَمْرِ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْیِ عَنِ الْمُنْکَرِ إِلَّا کَنَفْثَةٍ فِی بَحْرٍ لُجِّی‏. ]:: تمام کارهاى نیکو، و جهاد در راه خدا، برابر امر به معروف و نهى از منکر، چونان قطره‏اى  بر دریاى موّاج و پهناور است‏. (نفثة یعنی آب دهانی که آن را بیرون اندازد.»[حکمت ۳۷۴ /نهج البلاغه]

[3]. « وَلْتَكُن مِّنكُمْ أُمَّةٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَیَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَأُوْلَـئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ [آل عمران/104] باید که از میان شما گروهی باشند که به خیر دعوت کنند و امر به معروف و نهی از منکر کنند اینان رستگارانند»

نوع مطلب : دلتنگی های خودم، دست و دلنوشته های خودم، احادیث ائمه اطهار و معصومین، فرهنگی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
امیرحسام دلخون
پنجشنبه 31 مرداد 1392
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
جهت دریافت خبرنامه نام و ایمیل خود را وارد نمایید

Powered by WebGozar

نوای دلخون نرم افزار دانستنی های زناشویی

دانلود رایگان نرم افزار دانستنی های زناشویی
وبلاگ نیایش لوگوی منه دلخون سایت بچه شیعه خیمه گاه فاطمیون نرگس وبلاگ شیعه زیستن
شیعه زیستن
پایگاه ندبه اندیشه

پایگاه اندیشه ندبه

سایت با اقتدار بچه شیعه
به وبلاگ امیرحسام (دلخون) خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات