delkhoon.ir دلخون،دلتنگ،دلخسته -وبلاگ شخصی مدیر سایت بچه شیعه
شهید نشوی،میمیری! پس به هر دری بزن که شهادت رو بگیری
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


(یا رب الحسین،به حق الحسین،اشف صدر الزینب،به ظهور الحجت)
یک دعا می کنم همگی بگید آمین انشالله اون زمانی که صاحبمون و آقامون تشریف می آورند و این نانجیب های سگ وهابی رو از قبر بیرون می کشند که انتقام پهلوی شکسته ی مادرشون و گلوی خشک بریده جدشون و عموشون عباس(ع) رو بگیرند اون لحظه همگی ما اون جا باشیم و این صحنه رو ببینم و تکبیر بگیم تا این دلمون خنک بشه
این وبلاگ رو برای نگاشتن دلنوشته هایی که دلخون و دلتنگم کرده در غروب دلتنگ جمعه 4/9/1390شمسی و 28ذیحجه1432 قمری و 26/11/2011 میلادی به آدرس
www.delkhoon.ir ایجاد کردم و امیدوارم که دلتنگی هایم موجب رنجش و آزردن خاطر عزیزی نشود و سعی دارم دورن این صفحه اختصاصی از هر آنچه که موجب دلخونی و دلتنگیم می شود بنویسم و منعکس کنم حتی اگر هم خودم را مورد هدف نوشته هایم قرار دهم و به قولی خود و عوامل مجموعه فرهنگی مذهبی بچه شیعه را مورد نقد و انتقاد قرار دهم.

مدیر وبلاگ : امیرحسام دلخون
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب و قالب و بخش های این وب چیست؟؟؟

برچسبها
با عرض سلام خدمت دوستان و عزیزان دلم
همچنین عرض تبریک دارم به مناسبت ولادت شهزاده کربلا،ابن الحسین،حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان خدمت یکایک شما مخاطبان عزیز
به مناسبت همین روز چند بند از منو یا علی : { حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) عاشق پدر و مظلومیتش بود عاشق نام علی بود برای همین هم گفت اگر خداوند 100 تا پسر هم بهم عنایت کنه نام همگی را علی خواهم گذاشت به کوری چشم دشمنان علی،به کوری چشم اوناهایی که جواب سلام علی(ع) را نمیدادند و همین هم شد و نام سه پسرش را علی گذاشت.}
امروز جمعه هشتم 8 خرداد1394 مصادف است با شب میلاد حضرت علی اکبر(ع) و ماننده هفته گذشته که مصادف بود با ولادت حضرت حسین(ع) توفیق و سعادت نصیبم شد که دومین کوهنوردی خودم را آغاز و به پایان برسانم. و نسبت به هفته گذشته مقداری دیر بیدار شدم و در ساعت 6:15 دقیقه با زنگ ساعت بیدار شدم و متأسفانه نماز صبحم نیز قضاء شده بود و سریعا قضای ان را به جا آوردم و تا صبحونه مختصری خوردم و حاضر شدم و از درب منزل بیرون اومدم ساعت 7:18 دقیقه رو نشون میداد که این تایم برای یک کوهنورد بسیار دیر محسوب می گردد و تا از میان شهر گذر کردم و خودم را به میدان مجسمه کوهنورد در ابتدای مسیر که در خیابان دربند در شمالی ترین نقطه تهران رساندم ساعت 8 صبح بود...
 
جهت مشاهده تصاویر + متن به ادامه مطلب بروید

توجه توجه ...! ( با کلیک بر روی تصاویر می توانید تصاویر را در ابعاد واقعی و بزرگتر مشاهده کنید)
رأس ساعت 8 صبح به طور رسمی استارت دومین کوهنوردی بنده از مبدا میدان مجسمه کوهنوردی واقع در خیابان دربند به سمت مقصد ( شیرپلا) زده شد. ( نقشه زیر - شماره یک 1)

...........................................
فقط 45 دقیقه از مسیر را از کنار ستوران های سنتی در ابتدای مسیر سپری می کنید که بیشتر آنها بدون هیچ گونه نظارت سازمان تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی اقدام به تخلفاتی همچون گران فروشی اجناس و مواد خوراکی و غذایی و ارائه قلیان به افراد زیر هجده 18 سال می نمایند. و خدایش خیلی حیف است که در دامنه طبیعت و کوه این واحد های صنفی به ارائه قلیان می پردازند و توجه اکثرین را به خودشون جلب میکنند ( البته افراد اهل دود نه افراد سالم).
بگذریم........
و بعد از 45 دقیقه از بین رستوران ها عبور کردم و بالاخره به مسیر اصلی که مدنظرم بود رسیدم و در ساعت 10:42 دقیقه به نزدیکی های پس قلعه ( نقشه زیر- شماره دو 2) رسیدم البته در سطرهای پایین دلیل تأخیر رو میگم که چرا؟؟؟

...................
پیشنهاد میکنم اگر قصد داشتید این مسیر را طی کنید از مسیر بنده بروید یعنی از راه جنگلی که به ( بندیخچال ) معروف است عبور نکنید زیرا که مسیرش بسیار ناهموار و برای افراد مبتدی که تجربه ندارند بسیار خطرناک است و مسیری است که هر لحظه امکان سقوط و پرت شدن از آنجا را دارد بنابراین از مسیر مشخص شده طی مسیر کنید.
تصویر زیر صحت عرایض بنده را تایید میکند ( تصویر هوایی شماره سه 3 از نقشه بالا شماره دو)

..........................
تصویر زیر مربوط به همان ناحیه ( بند یخچال می باشد) و اگر در نقشه بالا -شماره سه 3 توجه کنید مناطقی از درختان سبز را می بینید که پوشش جنگلی دارند که بنده در این پوشش جنگلی به مدت یک ساعت وقتم تلف شد و به تعبیری راه رو گم کرده بودم و همانطور که در سطرهای بالاتر عرض کردم بسیار ناهموار و خطرناک است و هر لحظه امکان سقوط وجود دارد خلاصه پس از یک ساعت تلاش سخت و نفسگیر تونستم راه رو پیدا کنم و مسیر طی شده را برگردم تا به مسیر بالایی که در نقشه با خط قرمز معیین کردم برسم یعنی به تعبیری دیگه باید بگم که مسیر بند یخچال نوعی مسیر میانبر محسوب میگردد برای کوتاه نمودن مسیر رسیدن به شیرپلا که بسیار مسیری خطرناک می باشد و اصلا توصیه نمیکنم مسیر مذکور رو برید.

.......................
یک جای با صفا و سرسبز با ویو  بسیار عالی

.....................
خب دوستان بالاخره در ساعت 11 صبح به ارتفاع 2045 متری رسیدم ( تصویر زیر)

...........
ساعت 11:40 دقیقه در ارتفاع 2150 متری ( آبشار زیبا در پشت سر بنده)

.......................
تصویر زیر مربوط به مسیر طی شده می باشد  که حدود 300 متر بالاتر از تصویر قبلی و در ساعت 12:19 دقیقه ظهر می باشد.در تصویر زیر ساختمون های مسقف قرمز را مشاهده میکنید دقیقا نقطه ای است که تصویر قبلی که در پشت سرم ابشار است را گرفتم البته به ناگهان فضای جوی کوه غبارآلود شد و سطح دید کاهش یافت که بعد از چند ساعت که به منزل رسیدم و اخبار را پیگیری کردم متوجه توده گرد و غبار از کشور عراق به سمت ایران و تهران شدم.

..................
اینم تصویری از جی پی اس GPS تلفن همراهم در ساعت 12:19 دقیقه ظهر و نقطه ای که عکس بالا رو گرفتم

هوا بسیار گرفته و گرم بود و سختی و صعب العبوری راه هم بر بی طاقت شدنت می افزود اگر زود تر راه می افتادم در ساعت 13 به مقصد نهایی می رسیدم ولی متاسفانه ساعت 13:17 دقیقه بود که به آبشاردوقلو رسیدم ( تصویر جی بی اس GPS  زیر)

بسیار گرسنه شده بودم و احساس ضعف و بی حالی داشتم که سریعا دست و صورتم را با آبشار دوقلو صفا دادم و بساط ناهار رو چیدم و جای همگیتون خالی همه چی هم الحمدالله و به لطف خدا مهیا بود و کاملا دلی از عزا درآوردم و به قول معروف ( دوپینگ) کردم و حسابی خودمو ساختم وقت فریضه ظهر شده بود اما بسیار خسته بودم و تصمیم گرفتم یک چُرتی در کنار آبشار دوقلو زیر سایه و در مکانی خنک بزنم کمی شارژم پُر بشود و با صدای خوش و زیبای آبشار به خواب فرو رفتم قرار بود چُرت 30 دقیقه ای بزنم اما وقتی بیدار شدم ساعت 15:20 دقیقه بود و رفتم کنار آب جاری و زلال وضو بگیرم برای اقامه فریضه ظهر که وقتی دستم به آب خورد حیفم اومد که تنم به آب نخوره و این شد که رفتم داخل این آب سرد و تِگری و به یقین می تونم بگم دمای آب منفی 2 یا 3 درجه سانتیگراد بود. تصاویر زیر را مشاهده کنید

................
بفرمایید آب تنی با آب سرد و تگری و کاملا طبیعی و معدنی

..............
در تصویر زیر پاهام کاملا سرد شده بودن و حدود 7 دقیقه از داخل آب بودن می گذشت و تصویر صورتم گویای یخ زدن پاهام بود

.................
چند تصویر هوایی از موقعیت های جغرافیای پناهگاه ( شیرپلا) و آبشار دو قلو

.............
مسافت طی شده از میدان مجسمه در ابتدای مسیر و پس قلعه تا شیرپلا ( نقشه شماره یک و دو)

...............
 و تصویر آخر رویای بنده است که در صدد آن هستم انشالله در یک فرصت مناسب به حقیقت تبدیلش کنم یعنی همین مسیر طی شده را که رفتم تا ایستگاه شیرپلا شب را در آنجا به استراحت بپردازم و روز دوم از شیرپلا به سمت ایستگاه پنجم 5 تله کابین توچال بروم. ( با دقت تصویر زیر را مشاهده کنید)

............
و تصویر آخر در مسیر بازگشت در ساعت 16:48 دقیقه


در آخر گزارش تصویری عرض کنم در طول مسیری که 10 ساعتی به طول انجامید همه نوع آدم با چهره ها و افکار و اعتقادات مختلف دیدم به جز بچه مذهبی و حزب اللهی...! درون کوه دختران بدحجاب،بدپوشش،پسران آرایش کرده،و به قول معروف ژیگولی دیدم،پیرمرد،مرد،سن بالا و حتی پسر و دختر با سنین پایین دیدم به جز بچه حزب اللهی و دارای محاسن مذهبی! بابا شما ها چرا به ورزش و سلامتی اهمیت نمیدهید؟ اینجوری می خواهید به جنگ با داعش و دشمنان بروید؟
خانمهای محجبه شماها چرا به اتفاق محارمتون به کوه تشریف نمی برید که پرچم حجاب رو بالا ببرید؟
به والله قسم خیلی خجالت کشیدم وقتی دیدم بیشتر مخاطبان کوه و طبیعت قشر به اصطلاح روشنفکر و با فرهنگ کوروش کبیری و اُروپایی هستند...!
پایان گزارش.....

اینستاگرام مدیر سایت بچه شیعهنوع مطلب : دست و دلنوشته های خودم، تصاویر شخصی، 
برچسب ها : کوهنوردی بچه شیعه، مدیر سایت فرهنگی مذهبی بچه شیعه، پناهگاه شیرپلا، دربند تهران، کوهنوردی بچه حزب اللهی، وبلاگ دلخون، کوهنوردی مدیر سایت بچه شیعه،
لینک های مرتبط :
امیرحسام دلخون
جمعه 8 خرداد 1394
شنبه 16 خرداد 1394 04:07 بعد از ظهر
سلام
ببخشید داداش میشه بگید چقد هزینه کردید برای این کیسه اب سرد؟
یکشنبه 10 خرداد 1394 12:59 بعد از ظهر
به به با امکانات کافی
کیسه ی اب سرد هم داشتید بله؟
بنده خودم همیشه کوهنوردی میرم میشه بفرمایید این کیسه ها ی اب سرد که داخل کوله جا میشه کاارییش خوبه؟
امیرحسام دلخونسلام دوست عزیز
اتفاقا وسیله بسیار کارامدی هست و درون موقعیت های سخت که شما دارید مسیری صعب العبور رو طی میکنید و امکان این رو ندارید که کوله پشتی رو باز کنید و بطری آب رو از درونش در بیارید خیلی راحت می تونید با استفاده از رابط کیسه آب که متصل هست آب را بنوشید و یکی از فواید این وسیله این است که از نور مستقیم آفتاب به آب جلوگیری میکنه و آب همیشه درون کوله شما از گرما در امان است بنابراین مدت زمان بیشتری آب خنک و سرد در اختیار شما هست.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
جهت دریافت خبرنامه نام و ایمیل خود را وارد نمایید

Powered by WebGozar

نوای دلخون نرم افزار دانستنی های زناشویی

دانلود رایگان نرم افزار دانستنی های زناشویی
وبلاگ نیایش لوگوی منه دلخون سایت بچه شیعه خیمه گاه فاطمیون نرگس وبلاگ شیعه زیستن
شیعه زیستن
پایگاه ندبه اندیشه

پایگاه اندیشه ندبه

سایت با اقتدار بچه شیعه
به وبلاگ امیرحسام (دلخون) خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات